Ehrlund

Mikrofony nowej generacji. Szwedzka technologia.

Dalarna - najbardziej szwedzki ze szwedzkich krajobrazów - domki o czerwonych ścianach w otoczeniu lasów i krystalicznych jezior. Ludzie żyjący w zgodzie z naturą i kochający swoją tradycję.
Tu właśnie, w samym sercu Szwecji, w wiosce Siljansnäs powstają mikrofony Ehrlund.
Tu tradycja i historia splatają się z najnowocześniejszą technologią...

Göran Ehrlund ma za sobą ponad 30 lat pracy w dziedzinie dźwięku i techniki nagraniowej. Jest urodzonym wynalazcą. Na zajęciach z majsterkowania zbudował swoją pierwszą mandolinę, którą wyposażył w głośniczek w roli mikrofonu. Jego pragnieniem jest od zawsze tworzenie nowych, technologicznie innowacyjnych rozwiązań. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku w swoim studiu wpadł na pomysł trójkątnej membrany mikrofonowej. Przestrzeń studia nagraniowego stawia duże wymagania co do jakości dźwięku. Po wielu eksperymentach odkrył, że to trójkąt jest najlepszym rozwiązaniem. Taka membrana ma znacznie zredukowane rezonanse własne i charakteryzuje się bardzo naturalnym brzmieniem.

Göran Ehrlund

Wynalazca trójkątnej membrany

Firma Ehrlund Microphones powstała w 2005 roku w miejscowości Stora Skedvi w regionie Dalarna. Dwa lata później Ehrlund rozpoczął współpracę z Research Electronics, firmą działającą od 1987 roku i mającą ogromne doświadczenie w projektowaniu układów elektronicznych o bardzo niskich szumach własnych, co ma kluczowe znaczenie w mikrofonach o wysokiej czułości. Ta współpraca pozwoliła Ehrlundowi rozwinąć skrzydła i zdobyć nowe rynki..

Göran Ehrlund jest właścicielem patentu na trójkątną membranę mikrofonową i trójkątną przystawkę do instrumentów akustycznych. Mikrofony Ehrlund pracują w studiach nagraniowych, radiowych i na scenach na całym świecie..

Sven Åke "SAE" Eriksson

Geniusz elektroniki.

Sven Åke Eriksson jest profesorem matematyki i elektroniki i wynalazcą. Projektując urządzenia do łączności satelitarnej dla potrzeb wojsk różnych państw Sven Åke Eriksson zdobył ogromne doświadczenie w dziedzinie transmisji częstotliwości z najwyższą dokładnością.

Stworzył nowatorski układ elektroniczny dający całkowicie liniową charakterystykę fazową rozwiązując tym samym problem parowania mikrofonów do zestawów stereo. Dzięki temu układowi udało się stworzyć najcichszy (pod względem szumów własnych) mikrofon na świecie!

Połączenie naturalnego brzmienia z odpowiednią elektroniką zaowocowało powstaniem mikrofonu o nadzwyczajnej jakości przenoszonego dźwięku.